«
Arpa Chain (ARPA) Nedir?

ARPA chain, Çok Taraflı Hesaplama (“MPC”) ile sağlanan, gizliliği koruyan hesaplama için blok zinciri tabanlı bir katman çözümüdür. Nisan 2018’de kurulan ARPA’nın amacı, yardımcı veri programını sahiplikten ayırmak ve veri kiralamayı mümkün kılmaktır. ARPA’nın MPC protokolü, her bir tarafın veri girişini gizli ve güvenli tutarken, birden çok varlığın ortak çalışarak verileri analiz etmesi ve veri sinerjilerini çıkarması için yollar oluşturur.

Geliştiriciler, ARPA ile uyumlu blok zincirlerinde gizliliği koruyan dApp’ler oluşturabilirler. Bazı acil kullanım durumları arasında kredi dolandırıcılığı önleme, güvenli veri cüzdanı, hassas pazarlama, ortak AI modeli eğitimi ve anahtar yönetim sistemleri bulunur. Örneğin, ARPA ağını kullanan bankalar, müşteri verilerini veya gizliliklerini ifşa etmeden risk yönetimi amacıyla birbirleriyle kredi kara listelerini paylaşabilirler.

ARPA, Alibaba Group, IEEE Standard Association, ISO, JD.com, Sinochem Group, CAICT, Elrond ve Chainlink gibi kuruluşlar ve teknoloji şirketleriyle ortaktır.

Daha fazla bilgi için: https://arpachain.io/

Listelendiği Bazı Borsalar;

Yazı yazıldığı sırada ARPA fiyatı: $0.1106.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *