«
Bitcoin psikolojik 50.000 Dolar Hedefine İlerliyor

Bitcoin’in fiyatı bir sonraki büyük psikolojik dirence yaklaşıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımı yaptığını açıklamasının ardından kritik 40.500 dolar seviyesini aştı. Ardından fiyat tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi ve bir sonraki ana direnç seviyesi olan 50.000 dolara yolculuk başladı.

Diğer taraftan altcoin fiyatlarının hareketlenmesi için müsait bir ortam oluştu.

Eğer Bitcoin fiyatı bu seviyeyi tutamazsa keskin bir düşüş yaşanması muhtemel. 43.300 ila 43.700 dolarlık alanı aşmak, Bitcoin’in fiyatı birkaç hafta boyunca hareket ettiği aralığa geri iteleyecektir. Bir sonraki destek seviyesi 43.300 dolar. Çalışmazsa, 37.800 ile 38.500 dolar arasında destek alınabilir.

Zayıflayan Dolar Kripto Para Piyasasını Güçlendiriyor

Dolar Güç Endeksi (DXY) 90 puanda geçici bir dip oluşturduktan sonra biraz yükseldi. Küçük bir rahatlama rallisi söz konusu olsa da 91,60 puan seviyesinde kalındı ve ardından U dönüşü geldi.

DXY için ana soru, 90 puan seviyesinin tutup tutamayacağı olacak. Yükseliş sapması hala geçerli. Yeniden 92 puanı test edebilir. Böyle bir toparlanma, muhtemelen kripto para piyasası için ufak bir gerilemeye yol açacaktır.

Bununla birlikte, DXY endeksi düşüş trendine devam ederse, kripto para birimi piyasasının daha yüksek zirveler yapmasını ve BTC’nin 50.000 dolara ulaşmasını engelleyecek pek bir şey kalmayacak.

Kripto para piyasasının toplam değeri 1,5 trilyon doları gördü.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, önceki yüksek seviyeyi aştı. 730 milyar dolarlık alanda kısa bir test gerçekleşti ve bunun akabinde neredeyse dikey bir hareket geldi.

Fibonacci genişletme aracı, yeni hedefin şu anda 1,5 trilyon dolar seviyesinde olduğunu gösteriyor.

Soru şu ki, piyasa buradan sonraki potansiyel hedef olan 2,1 trilyon dolar yolculuğuna devam etmeye hazır mı, değil mi? Bitcoin 43.300 ila 43.700 dolar seviyesini kaybederse, piyasa değerinde de düzeltme gelebilir ve trader’lar potansiyel bir sıçrama için 1,05 trilyon dolar seviyesini bekleyecektir.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *