«
Bitcoin ABD Tahvil Verilerine Rağmen Yükselmeye Devam Ediyor

Bitcoin’in baş döndürücü boğa koşusu, ABD devlet tahvili getirilerindeki artışa rağmen yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Son verilere göre, kripto para piyasası lideri Bitcoin, Salı günü ilk kez 50.000$ ‘lık psikolojik seviyeye girerek Çarşamba günü 51.348 $’ lık yeni bir rekor kırdı. Fiyat sadece bu ay %53 arttı.

En son yükseliş, halka açık bir şirket olan MicroStrategy’nin Bitcoin stokunu bir kez daha artırmayı planladığını duyurmasının hemen ardından geldi.

BlockTower Capital’in ticaret müdürü Avi Felman’a göre, MicroStrategy’nin duyurusu Bitcoin’i kritik 50.000 $ seviyesi üzerine çıkmaya zorlamak için yapılmış olabilir. Firma 7 Aralık’ta da benzer bir duyuru yaptı ve ardından Bitcoin 20.000 $ ‘lık büyük duvarın üzerine çıktı.

ABD tahvil getirilerinin yükseldiği ve altını aşağıya ittiği göz önüne alındığında, 50.000 $’ın üzerindeki son hareketin sürdürülebilir olup olmadığı görülmeye devam ediyor. Bitcoin, yaygın olarak altın gibi enflasyona karşı bir koruyucu olarak kabul edilmekte.

10 yıllık Hazine bonosunun getirisi bugün erken saatlerde 12 ayın en yüksek seviyesi olan %1,33’ü yakaladı ve bu yıl 20 baz puanın üzerinde yükseldi. Altın şu anda ons başına iki haftanın en düşük seviyesi olan 1.790 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, Bitcoin direnç gösteriyor ve gerçek enflasyona göre ayarlanmış getiriler yükseldiğinde baskı altına girebilir.

ABD Hazine Bakanlığı tarafından sağlanan verilere göre Salı günü itibarıyla 10 yıllık tahvil enflasyona göre düzeltilmiş şartlarda -1% getiri sağlıyordu.

Bu yazı yazılırken BTC’nin son fiyatı: 50.922 $

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Recep

    Yükseliş ne zaman sona erecek bakalım.