«
Bitcoin Artık Mastercard ve Visa'dan Daha Değerli

Bitcoin (BTC) geçen hafta 60.000 $ ‘dan fazlasını gördü. Aynı zamanda dünyanın en büyük üç bankasının toplamından daha değerli hale geldi.

Halka açık verilere göre, en büyük kripto para birimi, piyasa değeri ile en yüksek değerli üç küresel bankacılık devini aştı.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.700 $ ‘da Bitcoin’in piyasa değeri kabaca 1.15 trilyon dolardı. JPMorgan, Bank of America ve The Industrial and Commercial Bank of China’nın (ICBC) birleşik piyasa değeri 1.08 trilyon dolar.

Başarılar burada bitmiyor. En büyük ödeme ağları olan Visa ve Mastercard, 871 milyar dolarlık birleşik piyasa değerine sahip, bu da artık Bitcoin’den önemli ölçüde daha düşük.

O zamandan beri, BTC/USD hafif bir geri çekilme gördü ve piyasa değerini 1,03 trilyon dolara düşürdü ve hala trilyon dolarlık önemli varlık unvanını elinde tutuyor.

Piyasa değeri verilerini analiz eden analitik kaynağı Ecoinometrics, 13 Mart itibariyle Bitcoin’in yatırım araçlarında tutulan altının% 45’ine ve bir bütün olarak fiziksel altın piyasasının% 10’una eşit olduğunu ekledi.

Altını tamamen gölgede bırakmak, piyasa katılımcıları arasında zaten tartışma konusu olan bir şey. Bunun için BTC / USD’nin 590.000 $ ‘dan işlem görmesi gerekecek.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *