«
Bitcoin Dalgalı Geçen 2 Günün Ardından Yatay Seyrediyor

Kripto piyasası dalgalanmaların ardından sakinleştikten sonra, fiyatlar toparlanma belirtisi gösterdi. Çarşamba günü 51.000 $ ‘ın üzerine çıkan Bitcoin Mart 2020’den bu yana olan en büyük iki günlük kaybını tersine çevirdi.

Bitcoin bu yazı yazılırken yaklaşık 49.330 $ civarında işlem görüyor.

Bitcoin’in 24 saatlik fiyat aralığı: 47.032,52 $ – 51.445,67 $.

BTC, saatlik grafikte 10 saatlik ve 50 saatlik ortalamalarının altında işlem görüyor, bu da piyasa teknisyenleri için düşüş sinyali.

Analistler, Çarşamba günü fiyatlar 49.000 $ civarında istikrar kazandıkça, aşırı kaldıraç oranının bir kısmının piyasadan sıkıldığına dair işaretler ortaya çıktığını ve bu da yukarı yönlü yeni bir potansiyelin ortaya çıktığını söyledi.

Büyük borsalardaki ticaret hacimleri, son iki gündeki şiddetli hareketlilik seviyesinin ardından azaldı. Çarşamba günü geç saatlerde, hacim 4 milyar dolar düştü.

Çok varlıklı yatırım platformu eToro’nun kripto varlık analisti Simon Peters, Square’in 170 milyon dolarlık yeni yatırımına atıfta bulunarak, “Bitcoin dünkü satıştan geri döndü, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar pozisyonlarına ekleme yapmak için fiyatlardaki düşüşü kullandılar.” dedi.

Michael Saylor liderliğindeki iş zekası şirketi MicroStrategy, geçtiğimiz günlerde Bitcoin holdingleri ile daha iyi tanınmaya başladı, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 1.03 milyar dolar değerinde kripto para birimi daha satın aldığını söyledi.

Peters, “Finans ve teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden gelen daha fazla onayla, uzun vadede yükselişin önü açık. Bitcoin ve diğerleri hayatlarımıza entegre olmaya başladı.” dedi. “Bu, gelecekteki fiyatlar için iyiye işaret.”

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *