«
Bitcoin Fiyatı 61 Bin Doları Geçerek Rekor Tazeledi

Şubat ortasından bu yana geçen bir düşüş ve konsolidasyon döneminden sonra, Bitcoin mojo’sunu tekrar buldu ve tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Cumartesi saat 10: 00’dan hemen sonra başlayan bir hareketle, piyasa hacmine göre en yüksek kripto para birimi ilk kez 60.000 doları geçti ve saatler sonra 61.000 doları geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.556,59 dolara geldi.

Hong Kong merkezli bir ticaret şirketi olan Kenetic’in kurucu ortağı ve yönetici ortağı Jehan Chu, “Kurumsal yatırım, Bitcoin hazine stratejisi yürüten en son Çinli internet şirketi Meitu ile ivme oluşturmaya devam ediyor” dedi.

Hareket, 21 Şubat’ta belirlenen 58.330 dolarlık bir önceki tüm zamanların rekorunu geçti.

O zamandan beri Bitcoin, geleneksel piyasalardaki teşvik beklentileri üzerindeki belirsizlik ve ABD tahvil getirileri üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle 43.000 $ ‘a kadar geriledi.

Hem hisse senetleri hem de kripto para birimleri, son 8 günde tekrar yükselmeden önce son birkaç haftada kayıplar yaşadı.

Yeni zirve, Başkan Joe Biden’ın ABD vatandaşlarına 1.400 dolarlık çek gönderen 1.9 trilyon dolarlık devasa bir teşvik programını yasaya imzalamasından iki gün sonra geldi. Çeşitli medya hesaplarına göre, insanlar çekleri almaya başladı ve bu da Bitcoin’in yükselişinde başka bir faktör olabilir.

ABD Hazine getirileri, Biden’ın yeni teşvikinin ardından 12 ayın en yüksek seviyelerine tırmandı. Bununla birlikte, bu sefer Bitcoin direnç gösteriyor.

Glassnode kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft’tan bir tweet’e göre, Bitcoin’in hızlı yükselişi dakikalar içinde 100 milyon doları aşan kısa pozisyonların tasfiye edilmesine neden oldu.

CompaniesMarketCap.com’a göre, 61.000 $ ‘a geçiş, Bitcoin’in piyasa değerini 1,14 trilyon $’ a çıkardı. (Alphabet’in (Google) 1,385 trilyon $ değerinin çok da altında değil.)

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *