«
Bitcoin Piyasasında Daha Fazla Oynaklık Bekleniyor

Bitcoin (BTC), Perşembe günü ABD’de piyasalar açıldığından beri 52.000 doların üzerine çıktı. 51.000 ile 52.000 $ arasında hareket ederken, yatırımcılar yakın vadede daha fazla dalgalanma için hazırlanıyor.

Kantitatif ticaret firması Efficient Frontier’de yönetici olan Andrew Tu, “Piyasalar orta vadede nispeten yükseliş gösteriyor” dedi. “Daha kısa zaman dilimlerinde bir dizi teknik gösterge, geri dönmeden önce işlerin geçici olarak zirveye çıkacağını söylüyor.”

Yine de, Singapur merkezli QCP Capital’in kurucu ortağı ve genel müdürü Darius Sit, kurumsal alıcılar ve spekülatörler bu hafta bitcoin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseltirken, piyasanın şu anda aşırı kaldıraçlı olduğu konusunda uyardı.

Blockchain analiz firması Glassnode’dan elde edilen veriler, bitcoin kalıcıları (vadesi dolmamış vadeli işlemler) sunan büyük borsalardaki ortalama “fonlama oranı” seviyesinin, Şubat 2020’den beri görülmeyen bir seviye olan %0.125’e keskin bir şekilde yükseldiğini gösteriyor.

Asya işlem saatlerinde 1,928,06 $ ‘a kadar yükselen piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin ardından eterin (ETH) piyasasında da benzer bir durum yaşandı.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *