«
Bridgewater Analisti: Bitcoin İçin Sağlam Düzenlemeler Gerekli

Varlık yönetimi firması Bridgewater’da kıdemli bir analist, düzenlemenin potansiyel olarak Bitcoin’i (BTC) kurumsal yatırımcılar için iyi bir varlık haline getirebileceğine inanıyor.

Bridgewater yatırım araştırması direktörü Rebecca Patterson, Bitcoin etrafındaki düzenleyici kesinliğin, kripto para biriminin yüksek volatilite ve düşük likidite ile ilişkili en büyük sorunlarından bazılarını çözeceğini iddia etti.

24 Şubat’ta Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Patterson, dalgalanma ve likidite gibi sorunların Bridgewater’ın Bitcoin’e potansiyel geçişinin ana engelleri olmaya devam ettiğini söyledi.

Patterson, Bitcoin’in daha iyi düzenlenmiş bir varlık haline gelmesi durumunda hem volatilite sorununun hem de likidite sorunlarının azalacağını söyledi:

“Bitcoin ve diğer para birimleri etrafında gelişen gerçek bir düzenleyici ekosisteme ne kadar çok sahip olursanız, diğer yatırımcı türleri o kadar rahat gelecektir. Bu likidite getirecek ve sonuç olarak oynaklığı azaltacaktır.”

Patterson ayrıca, Bitcoin’e “alternatif para birimi” olarak değil, dijital altın olarak baktığını söyledi. Patterson, birçok yatırımcının merkez bankası para basımının tetiklediği enflasyonla ilgili endişeler nedeniyle Bitcoin’e baktığını söyledi. Ancak Bridgewater için Bitcoin’in hala dijital altın statüsünü kanıtlaması gerekiyor:

“Kurumsal yatırımcılar olarak, dijital altın olup olmayacağını henüz bilmiyoruz, zaman içinde olabilir, ancak henüz bunu güvenle söyleyebileceğimizi sanmıyorum. “

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *