«
BTC 56.000 $'ın Üzerinde, Ether Onu Takip Ediyor

Bitcoin 56 Bin Doların Üzerinde ve Ether, BTC’nin Rallisini Takip Ediyor.
Bitcoin, Cuma günü 56.000 $ ‘lık temel direnç seviyesinin üzerinde kısa bir süre kalırken, Ether yavaş yavaş Bitcoin’in kazançlarını yakalıyor.

Bitcoin (BTC), bu yazı yazılırken 55.512,76 $ civarında işlem görüyor. Son 24 saate göre %6.60 seviyesinde bir yükseliş kaydetti.

BTC, saatlik grafikte 10 saatlik ve 50 saatlik ortalamalarının üzerinde işlem görüyor, bu da piyasa teknisyenlerine göre yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin, Şubat ayının başından bu yana sekiz büyük kripto borsasında hacim kazanıyor.

Dijital varlık borsası Blocktane CEO’su John Willock, “Borsa yatırım fonu (ETF) ihracatçılarının, kapalı uçlu fonların ve pozisyonlarına Bitcoin ekleyen büyük kamu kuruluşlarının doyumsuz satın alma arzusu sayesinde, talep arzın büyük ölçüde üzerinde.” dedi. “2017 sonrası gibi büyük bir çöküş görmeyeceğimizden eminim.” diye ekledi.

10 rakamlı piyasa değeri, Bitcoin’i potansiyel olarak sihirli bir internet parasından büyük ölçüde tanınan bir yatırım varlığına dönüştürürken, aynı zamanda kar elde etmek için bir miktar bitcoin satabilecek bazı alıcılar için psikolojik zorluklar da ortaya çıkarmaktadır.

Bununla birlikte, birçok kişi koronavirüs salgınının başlangıcından sonra Bitcoin’i dijital altın olarak nitelendirirdi. Bitcoin fırlarken fiziksel altın yıl başından bugüne değer kaybetti.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether (ETH) Cuma günü yükseldi ve 1,951,37 dolar civarında işlem gördü. Bu yazı yazılırken 24 saat içinde %0,63 yükseldi.

Ether’in tüm zamanların en yüksek seviyesi, bitcoin’in dalgalanmasının bir sonucu olarak görüldüğü için, kurumsal ilgi ve merkezi olmayan finansın (DeFi) hızlı büyümesi gibi faktörler de fiyatını yükseltiyor.

Ancak altcoin piyasasındaki sohbetlerin çoğu, spot ticaret hacmine göre 1 numaralı kripto para borsası Binance’in yerel belirteci olan BNB’ye odaklanıyor. BNB gösterdiği performans ile BTC ve Eter’in arkasında üçüncü sıraya yerleşti.

Bazı yatırımcılar, BNB’nin yükselişini tamamlamasının ardından eski sevilerine dönebileceğini söyledi.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *