«
BTC, ETH, RİPPLE 23 Şubat 2021 Fiyat Analizi

Bu sitedeki analizler yatırıma teşvik amaçlı değildir. Yazar sadece görüş belirtmiştir.

BTC/USD

Bitcoin, 19 Şubat’ta yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıktı, ancak ivme kazanamadı. Bu, mevcut yükseliş trendinin yorucu olduğunu gösterdi. Tüccarlar bugün agresif bir şekilde kar realizasyonu yaptı ve bu da fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (48.081 $) çekti.

Ancak, günlük mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi düşük seviyeler alıcıları çekmeye devam ediyor. Fiyat, kanalın orta noktasının üzerinde kalırsa, boğalar pariteyi tekrar kanalın üzerine itmeye çalışacaktır.

Bunu yapmayı başarırlarsa, BTC/USD çifti yükseliş trendine devam edebilir. Yukarı yönde bir sonraki hedef 60.974.43 dolar ve ardından 66.000 dolar. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat kanalın orta noktasının altında kalırsa, ayılar yine 20 günlük EMA desteğini kırmaya çalışacak. Bunu yapmayı başarırlarsa parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya (39.885 $) düşebilir.

ETH/USD

Ethereum (ETH), 20 Şubat’ta yükselen kanalın direnç çizgisinden geri çevrildi, bu da yatırımcıların fiyatın 2.000 $ ‘dan psikolojik açıdan önemli seviyeye ulaştıktan sonra kar edindiğini gösteriyor.

ETH / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView.

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.753 $) üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, pozitif momentum bozulmadan kalabilir.

Aksine, fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, ayılar çifti kanalın ve 50 günlük SMA’nın (1.465 $) altına indirmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, düzeltme 1.200 dolara ve ardından 1.000 dolara kadar derinleşebilir.

XRP/USD

XRP, 0,50 ila 0,65 ABD Doları aralığında işlem görmeye devam ediyor. Altcoin bugün trendi yakaladı ve diğer büyük kripto para birimlerinin çoğu keskin satışlara tanık olurken yükseldi.

XRP/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView.

Fiyat bugün 0,65155 $ ‘a yükseldi ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Bu, ayıların henüz havlu atmadıklarını gösterir.

Bununla birlikte, yükselen 20 günlük EMA (0,50 $) ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 0,65 doların üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, ralli 0,78608 dolara kadar uzayabilir.

Bu olumlu görüş, fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve 0,50 $ desteğinin altına düşerse geçersiz hale gelecektir. Böyle bir durumda XRP / USD çifti 0.3855 $ ‘a düşebilir.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *