«
Büyük Bitcoin Transferleri, Satış Baskısının Habercisi mi?

Büyük kripto para borsalarında Bitcoin bakiyelerindeki artış, Pazartesi günkü satıştan önce gerçekleşti. Bu da bu yıl fiyatların ikiye katlanmasının bazı dijital varlık yatırımcılarını kar almaya teşvik ettiğinin bir işaretidir.

En büyük kripto para birimi olan bitcoin’in fiyatı % 7,6 düştü ve yaklaşık 52.800 dolara geriledi. Bu, bir aydaki en büyük düşüş oldu ve yılbaşından bugüne kadar olan kazancı yaklaşık %83’e düşürdü.

Pazartesi günkü fiyat düşüşü, Hazine Bakanı Janet Yellen’in, New York Times’ın DealBook DC Politika Projesi’nde, bitcoin’in işlem mekanizması olarak yaygın bir şekilde kullanılmadığı yönündeki yorumuyla aynı zamana denk geldi.

Yellen, kripto para madenciliğine değinerek “bu işlemlerin gerçekleşmesinde tüketilen enerji miktarının şaşırtıcı olduğunu” söyledi.

Singapur merkezli QCP Capital, Pazartesi günü Telegram yayın kanalında yaptığı açıklamada, Bitcoin 50.000 $ ‘ın altına düşerse, fiyat listelerinde yeni bir teknik destek seviyesi bulmadan önce 40.000 $ ile 42.000 $ aralığına düşebilir.

QCP Capital, “İlk trend çizgisi desteği olarak 54.000 $ ‘a sahibiz ve bunun kırılması bizi 50.000 $’ a götürecek, bu da daha güçlü ikinci trend çizgisi desteği,” diye yazdı. “Zorunlu perakende likidasyonları bizi parabolik eğilim çizgisine karşılık gelen hedge fon alım satım seviyesi olan 40.000 – 42.000 $ ‘ı test etmeye götürebilir.”

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *