«
Doge Coin Ve Gamestop'un Yükselmesinin Arkasında Botlar mı Var?

Massachusetts merkezli bir siber güvenlik firmasının analizine göre, yakın zamanda GameStop (GME) ve dogecoin (DOGE, +% 2,94) piyasalarına hücum eden satın alma çılgınlığı, büyük olasılıkla bot ticareti tarafından artırıldı.

Reuters tarafından Cumartesi günü bildirildiği üzere PiiQ Media, her gün belirli zamanlarda sosyal medya platformlarına gönderilen yayınlarda ve anahtar kelimelerde botların çılgınlığı tetiklediğini öne süren kalıplar bulduğunu söylüyor.

Ancak şirket, botların ticareti yönlendirmede ne kadar etkili olabileceğinden emin değil.

Şirket, yaptığı analize dayanarak, Reddit gruplarının fiyatları yükseltmek ve büyük hedge fonları için bir araya gelmesiyle, yabancı aktörlerin ve diğer “mem hisse senetlerini” satın alma çılgınlığının artmasına yardımcı olabileceğini söylüyor.

PiiQ’nun analizi, Twitter, Facebook, Instagram ve Youtube’daki gönderileri analiz ederken, 28 Ocak ve 18 Şubat arasındaki görüşmelerde “Hattı Tut” ve “GME” gibi anahtar kelime kalıplarını inceledi.

PiiQ CTO’su Aaron Barr raporda “Diğer dört sosyal medya platformunda net yapay davranış kalıpları gördük” dedi. “Organik içeriği düşündüğünüzde, gün içinde değişkendir, günden güne değişir. Bir ay boyunca her gün aynı modele sahip değil. ” dedi.

Siber güvenlik şirketi, meme hisse senetlerini ve DOGE coin’i öne çıkaran on binlerce bot hesabı olduğuna inanıyor.

Twitter, Facebook, Youtube, Instagram ve Reddit, bu iddialara henüz yanıt vermedi.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *