«
Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Enjin Coin, Enjin tarafından oluşturulan sanal ürünler için bir kripto para birimidir. Enjin, 250.000’den fazla oyun topluluğu ve 18,7 milyon kayıtlı oyuncuyla “en büyük çevrimiçi oyun topluluğu platformudur”.

Enjin ekibi, endüstri için en kullanışlı kripto para birimi olması amacıyla madeni parayı tamamen oyun etrafında tasarlıyor. Proje, Enjin Coin’i ve geliştiricilerin oyunlarına ve topluluklarına entegre edebilecekleri bir yazılım geliştirme kitleri paketini (SDK’lar) içeriyor. Blockchain’i oyuna getirmek, sanal malların transferinde yaygın olan yüksek ücretlerin ve dolandırıcılığın azaltılmasına yardımcı olacak.

Enjin Coin Nasıl Çalışır?

Enjin Coin, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş bir ERC20 tokendir. Bununla proje sadece bir kripto para birimi olarak hareket etmekle kalmıyor, aynı zamanda akıllı sözleşme yeteneklerine de sahip. Aynı zamanda Ethereum’un Lightning Network versiyonu Raiden Network’ü test eden ilk projelerden biridir.

Sanal Ürünler

Enjin Coin’in oyun topluluğuna getirdiği en büyük değer, sanal ürünlerin yaratılması ve yönetilmesidir. Her platformdaki geliştiriciler, ana para birimi olarak Enjin Coin tarafından desteklenen, topluluklarına özgü benzersiz bir para birimini kolayca oluşturabilirler. Bu, coinlere blok zincirinin tüm avantajlarını (hız, maliyet, güvenlik, vb.) verirken, kendi platformlarına göre özelleştirilmiş kalmaya devam eder.

Her varlık tek bir Kayıt Defteri akıllı sözleşmesine kaydedildiği için, tüm Enjin Akıllı Cüzdanları bunları tanır. Ayrıca, sanal ürünleri Enjin Paraları ile istediğiniz zaman takas edebilirsiniz. Bu, varlıkları platformlar arasında bile aktarabileceğiniz birbirine bağlı bir oyun ve topluluk ekosistemi oluşturur.

Para birimlerinin ötesinde, bu işlev aynı zamanda ayrıcalık jetonlarının yanı sıra kılıçlar veya saldırı özellikleri gibi benzersiz oyun öğeleri için de geçerlidir.

Ödeme Sağlayıcı

Ek olarak, Enjin Coin SDK, merkezi olmayan bir ödeme ağ geçidi içerir. Ağ geçidi sağlamdır ve bunun üzerine özelleştirilmiş sepetler, faturalar, geri ödemeler vb. oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca web sitenizde Enjin Coin veya Özelleştirilmiş Coin ödemelerini kabul etmek için bir pencere öğesi sağlar.

Ödeme ağ geçidi, her işlem için Ethereum’da yalnızca küçük bir ücret alır – ek bir şey bulunmamakta.

Akıllı Cüzdan

Enjin Akıllı Cüzdan, her şeyi birbirine bağlayan bileşendir. Cüzdan, güvenilir platformlarınızın her birindeki sanal ürünleri destekler ve Ethereum adresinizle senkronize edilir.

Akıllı Cüzdan ile oyun ortamının dışında başka herhangi bir kullanıcıya madeni para ve eşya takası yapabilirsiniz. M-cüzdan aracılığıyla, diğer tarafın onaylayabileceği veya reddedebileceği bir İşlem talebi aracılığıyla işlemler gönderirsiniz. Bunun da ötesinde, istenmeyen işlemleri otomatik olarak önlemek için kurallar ve eşikler de belirleyebilirsiniz.

Diğer özellikler

Şu anda 760 milyonun biraz üzerinde dolaşımda olan toplam 1 milyar Enjin Coin (ENJ) kaynağı var. Ekip, ENJ’nin yüzde 80’ini kitle satışı katılımcılarına dağıttı ve kalan tokenleri kendileri, danışmanları ve teşvik programları arasında paylaştırdı.

Enjin Coin Ekibi ve İlerlemesi

Enjin Coin’in arkasındaki şirket olan Enjin, en büyük çevrimiçi oyun topluluğu oluşturma platformudur. 2009’da faaliyete başlayan şirket, ayda 60 milyon görüntüleme alıyor ve topluluk mağazalarında her ay milyonlarca ABD doları işlem yapılıyor. Ekip, Enjin Coin’i 250.000’den fazla oyun sitesine ekledi.

Ekip, 2017’nin sonlarında başarılı bir ICO düzenledi ve özel ve halka açık turlar sayesinde 35 milyon dolar topladı. Hala nispeten genç bir proje olmasına rağmen, ekip 2017’nin son çeyreğini Minecraft eklentisi oluşturmanın yanı sıra Platform API, Mobil Akıllı Cüzdan ve bir Java SDK oluşturarak geçirdi.

Henüz bu pazara hakim bir proje yok. Enjin Coin’in en büyük rakipleri GameCredits ve WAX’tır, ancak aralarında önemli farklar vardır. Enjin CMO’su Elija Rolovic’e göre Enjin Coin, “Ethereum of Gaming” (Oyunların Ethereum’u) iken, rakipler sadece “merkezi oyunlarını/pazarlarını tokenize ediyorlar.”

ENJ Coin Nereden Alınır?

Binance üzerinden BTC ve ETH ile ENJ satın alabilirsiniz. Ayrıca Liqui ve Kucoin’de de işlem görüyor, ancak buralarda çok daha az hacime sahip.

ENJ Nerede Saklanır?

Bu bir ERC20 jetonu olduğu için, ENJ’yi nerede depolayacağınız konusunda birçok seçeneğiniz vardır. Popüler bir çevrimiçi seçenek MyEtherWallet iken Ledger Nano S, bir donanım cüzdanı için sağlam bir seçimdir.

İdeal olarak, resmi Enjin Cüzdanını kullanmalısınız. Android ve iOS mobil cihazlarda kullanılabilir. ENJ dışında, BTC, ETH, LTC’nin yanı sıra tüm ERC20, ERC721 ve ERC1155 tokenlerini cüzdanda saklayabilirsiniz. Ekip, diğer altcoinler için de destek eklemeye devam edecek.

Sonuç

Ekip, oyun sektöründe sahtekarlığı önlemek ve sanal ürün sahiplerine gerçek mülkiyeti sağlamak için çalışıyor. Oyun devi Enjin tarafından oluşturulan ve desteklenen projenin sağlam bir destek temeli bulunuyor.

Ancak Enjin’in hala kanıtlayacak çok şeyi var. Ne kadar başarılı olacağını tahmin etmek imkansız.

Bu yazı yazılırken ENJ Coin fiyatı: 0.61$

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *