«
Gürcistan Okullarında Kripto Para Eğitimi Verilecek

Gürcistan Temsilciler Meclisi, eyalet eğitim yetkililerine lise öğrencileri için finansal okuryazarlığa dayalı bir çalışma programını onayladı. Kripto para birimi bu müfredat listesinde yer alıyor.

Tasarı, Gürcistan’ın alt meclisinde 8 Mart’ta 169-2 oyla kabul edildi. Tasarı altı Cumhuriyetçi aday tarafından desteklendi ve daha fazla görüşülmek üzere Senato’ya gönderildi. Program, onuncu veya on birinci sınıftaki öğrenciler için uygulanacak.

Kripto para birimi, çek defterini dengeleme, yatırım, para yönetimi, kredi uygulamaları ve vergi değerlendirmeleri gibi konular listede yer alıyor.

Bu, kripto para biriminin lise müfredatına ilk kez dahil edilmesi değil. 2019’da Fransız eğitim bakanlığı lise müfredatına bir Bitcoin ve kripto para birimi modülü uyguladı.

Modül, öğrencilere geleneksel finans dünyasıyla ilgili temel bir kripto para birimi bilgisi vermek için tasarlanmıştır. Modül, öğrencileri “Bitcoin geleceğin para birimi mi?”, “Bitcoin Euro’nun yerini alabilir mi?” gibi soruları yanıtlamaya itti.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *