«
MicroStrategy 1 Milyar Dolarlık Daha BTC Satın Aldı

MicroStrategy, ek olarak 19.452 BTC satın aldıktan sonra 24 Şubat’ta, Bitcoin (BTC) hisselerini %27 artırdı ve toplam BTC payını 90.531 Bitcoin’e çıkardı.

MicroStrategy Incorporated CEO’su Michael Saylor, firmanın odak noktasının artık iki yönlü olduğunu söyledi: analitik yazılım girişimini büyütmek ve daha fazla Bitcoin satın almak.

Saylor, “Şirket, kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme ve bitcoin edinme, tutma konusundaki iki kurumsal stratejimize odaklanmış durumda.” dedi.

MicroStrategy’nin Bitcoin’e yaptığı ilk 250 milyon dolarlık yatırımı açıkladığından bu yana geçen altı ay içinde şirket, dijital varlık için 4 milyar doları aşan bir harcama yaptı. Saylor, yakın zamanda BTC almayı bırakma planınlarının olmadığını söyledi.

“Şirket şu anda 90.000’den fazla bitcoin’e sahip. Fazla nakit ile bitcoin edinme stratejimizi sürdürmeye devam edeceğiz ve zaman zaman piyasa koşullarına tabi olarak, gelirleri ek bitcoin satın almak için kullanmak amacıyla sermaye artırma işlemlerinde borç veya hisse senetleri ihraç edebiliriz. “

MicroStrategy’nin başkanı ve finans müdürü Phong Le, Bitcoin satın alımlarının şirketin yararına olacağını belirtti.

“Bitcoin’in, holdinglerimiz ve bitcoin ağını destekleyen ilgili faaliyetlerimiz de dahil olmak üzere, markamızın farkındalığını artırarak yeni müşterileri güvence altına almak için fırsatlar doğuracağına inanıyoruz” dedi.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *