«
MicroStrategy BTC Yatırımını 900 Milyon Dolara Yükseltiyor

Satın alma planlandığı gibi giderse, ticari istihbarat firması rezerv varlık olarak Bitcoin’e 3,5 milyar dolardan yatırım yapacak.

MicroStrategy’nin dönüştürülebilir banknotların satışı yoluyla Bitcoin’de 600 milyon dolar satın almayı planladığına dair Salı günü yapılan açıklamanın ardından, firma yatırımı 300 milyon dolar daha artırdı.

Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 51.000 dolardan fazla bir seviyeye ulaştığında, MicroStrategy yakında kasasında ek bir 19.000 BTC’ye sahip olabilir.

MicroStrategy’nin geçtiğimiz Ağustos ayında 250 milyon dolarlık ilk Bitcoin yatırımı , kripto varlığın son boğa koşusu göz önüne alındığında iki katından fazla arttı. Şirket o zamandan beri Eylül ayında 175 milyon dolara 16.796 BTC, ardından Aralık ayında tahvil ihracı yoluyla 650 milyon dolara 29.646 BTC satın aldı . Buna ek olarak, firma Ocak ayı sonunda 314 Bitcoin’i 10 milyon dolara ve 295 BTC’yi bu ayın başında 10 milyon dolara satın aldı.

Satın alma planına göre giderse, ticari istihbarat firması rezervlerinde 3,5 milyar dolardan fazla kripto varlığını veya kabaca 90.000 BTC’yi tutacak. Bu, şirketin Bitcoin’in dolaşımdaki arzının %0,48’ini kontrol edeceği anlamına geliyor.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. zortilo nrel

    Yay google is my queen helped me to find this great web site! .