«
Nvidia 4. Çeyrekte Madencilik Gelirlerine %4-6 Katkı Sağladığını Açıkladı

Nvidia, Ethereum madencilik faaliyetine 2020’nin 4. çeyreği gelirlerine çok az katkıda bulunduğunu söyledi.

Nvidia CFO’su Colette Kress, şirketin grafik işleme birimlerinin (GPU’lar) son kullanımlarını, doğru bir şekilde izleme veya ölçme becerisinden yoksun olmasına rağmen, şirketin 4. çeyrekteki gelirin nispeten küçük bir kısmı olan 100 milyon ila 300 milyon dolar arasında olduğunu tahmin ettiğini söyledi. Bu gelir madencilik ekipmanlarında kullanmak için GPU’lar satın alan Ethereum madencilerinden geldi.

Nvidia, dördüncü çeyrekte toplam 5 milyar dolar gelir bildirdi, bu da madencilik için yapılan satışlarının toplamda %2-6’sını temsil ettiğini ima etti.

Coin Metrics’in verilerine göre, Ethereum’un hash oranı, genel kripto para piyasasının rallisine paralel olarak geçen yıl %124 arttı. Bu, Nvidia’nın GeForce RTX 3060 grafik kartına olan talebi aşırı derecede yükseltti.

Bu haftanın başlarında Nvidia, kartın Ethereum madenciliği için kullanıldığını tespit etmesi durumunda kendi verimliliğini sınırlamak için GeForce RTX 3060 grafik kartını değiştirdiğini söyledi. Bu, oyunculara GPU tedarikini sağlamak için tasarlanmış bir hareket. Çarşamba günü şirketin kazanç görüşmesinde Kress, “GPU’ların oyuncuların eline geçmesini istiyoruz,” dedi.

Kress, madencilik topluluğuna hizmet etmek için, şirketin “Ethereum madenciliğini iyileştirmek için optimize edilmiş” ve şirkete kripto para madencileri tarafından sağlanan gelir payına “daha fazla görünürlük” kazandıracak olan Cryptocurrency Mining Processors (CMP’ler) piyasaya sürdüğünü söyledi.

Nvidia, yeni CMP’lerini endüstriyel Ethereum madencilerine satmayı planlıyor ve madenciliğe özgü ürünün satışlarının ilk çeyreğinde yaklaşık 50 milyon dolar gelir elde etmesini bekliyor. Nvidia ayrıca gelecekteki tüm üç aylık kazanç raporlarında madenci geliri katkılarını ölçmeyi planlıyor.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *