«
PayPal ABD'li Müşterilerine Kripto Para İle Ödeme Yapabilme İmkanı Sağlayacak

PayPal, ABD’li müşterilerine kripto varlıklarını dünya çapında 29 milyon mağazaya ödeme yapmak için kullanmalarına izin vermeye başlayacak. Şu anda, kripto para birimi ödeme hizmeti üzerinde çalışılıyor ve önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Bu yeni gelişme, günlük ticarette kripto para birimlerinin kullanımını artıracak.

Firma, PayPal cüzdanlarında Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash bulunduran ABD müşterilerinin, artık satın alma işlemlerinde varlıklarını kullanabileceklerini belirtti.

Yeni hizmet, önümüzdeki birkaç ay içinde 29 milyon mağazanın hepsinde mevcut olacak. Bu özellik, PayPal dijital cüzdanlarında otomatik olarak görünecek ve müşterilerin küresel olarak yaptıkları herhangi bir satın alma işlemi için her türlü kripto parayı kullanmalarına olanak tanıyacak.

Ödeme özelliği, PayPal müşterilerinin, dev ödeme firmasının geçen yıl Ekim ayında başlattığı kripto varlıklarını tutma, satma ve satın alma becerisini geliştiriyor. Şirket, mağazaların PayPal tarafından belirlenen standart dönüştürme oranlarında ABD dolarının yanı sıra kripto para birimini herhangi bir yerel para birimine dönüştürebileceğini belirtti.

Yeni ortaya çıkan kripto varlığı, ana akım yatırımcılar arasında ilgi görse de, kısmen devam eden oynaklığı nedeniyle henüz yaygın bir ödeme yöntemi haline gelmedi. Ancak PayPal, yeni ödeme hizmetinin bunu değiştirebileceğini umuyor. Şirket, işlemlerin fiat para birimi cinsinden yapılmasıyla tüccarların volatilite riskini üstlenmeyeceğini söyledi.

PayPal CEO’su ve Başkanı Dan Schulman şunları söyledi:

“Kripto para birimlerinin ağırlıklı olarak satın aldığınız, tuttuğunuz veya sattığınız bir varlık sınıfı olmaktan çıkıp milyonlarca tüccar üzerinden gerçek dünyada işlem yapmak için meşru bir finansman kaynağı haline geldiği geçiş noktası olduğunu düşünüyoruz.”

Kripto paralar yaygınlaşmaya devam ediyor…

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. zortilonrel

    Absolutely pent written content, Really enjoyed studying.