«
Reef Finance (REEF) Nedir?

Reef Finance kullanıcıların, kullanımı kolay tek bir uygulamadan tüm DeFi protokollerine erişmesine olanak tanıyan, merkezi olmayan finans (DeFi) için hepsi bir arada paket oluşturuyor. Reef Finance, bir DeFi protokolünden diğerine atlamak yerine, borç verme, ödünç alma, stake etme ve DeFi’nin diğer popüler özelliklerini kolaylaştırmak için birden fazla kaynaktan likidite toplar.

Reef Finance, eller serbest bir yaklaşımla DeFi verimini en üst düzeye çıkarmayı ve otomatikleştirmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, farklı risk kategorilerine göre getiri oluşturulabilir. Dahası, Reef gözetim altında değildir, bu da kullanıcıların platformu kullanmak için özel anahtarlarını vermeleri gerekmediği anlamına gelir.

Reef Finance, çapraz zincir entegrasyonları, likidite toplama ve çok zincirli, yapay zeka odaklı bir akıllı getiri motorunu birleştirerek kişiselleştirilmiş kripto yatırım platformu oluşturuyor. Ayrıca Reef, Polkadot tarafından desteklenmektedir ve Polkadot ekosistemiyle aynı sağlam güvenlik yapısını paylaşmaktadır.

Polkadot nedir?

Polkadot genellikle “blok zincirlerinin blok zinciri” olarak anılır ve şu anda piyasa değeri açısından dördüncü en büyük kripto para birimi projesidir. Proje, Ethereum’un kurucu ortağı ve Solidity programlama dilinin yaratıcısı Dr. Gavin Woods tarafından kuruldu. Polkadot, Polkadot çerçevesinin paylaşılan kaynak ağını ve güvenliğini kullanan bağımsız blok zincirlerinden oluşan bir ekosistemdir.

Polkadot ekosisteminin merkezi Relay Chain’dir. Aktarma Zinciri, ağ güvenliği ve zincirler arası birlikte çalışabilirlikten sorumludur. Bunlar, kendi belirteçlerini, benzersiz işlevlerini ve yönetim yapılarını oluşturabilen egemen blok zincirleridir. Ek olarak, geliştiriciler Ethereum veya Bitcoin gibi harici blok zincirleriyle bağlantı kurmak için Polkadot’un köprülerinden yararlanabilirler. Parachain’ler daha büyük blok zincirleriyken, parathreadler ağa 7/24 erişime ihtiyaç duymayan projeler için daha küçük, kullandıkça öde modelidir.

Polkadot, Polkastarter, Exeedme, Kusama ve Akropolis gibi birçok heyecan verici projeye ev sahipliği yaptı. Polkadot, düşük maliyet ve diğer blok zincirleriyle artan birlikte çalışabilirlik nedeniyle geliştiriciler için Ethereum’a alternatif ikinci seçenek haline geliyor. Üstelik Polkadot üzerindeki işlemler minimum ücretlerle saniyeler içinde işlenir. Polkadot’un teknolojik mimarisi, çok sayıda kitlesel kullanım göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *