«
Ripple (XRP) Nedir ve Nasıl Alınır?

Ripple (XRP), diğer birçok popüler kripto para biriminden farklıdır. Çünkü, özel kar amacı gütmeyen bir şirket tarafından yaratılmıştır. Bu şirket, küresel olarak para göndermenin sorunsuz bir yolunu bulmak istedi ve bu düşünce sonucunda Ripple ortaya çıktı. Bu şirket aynı zamanda bugün Ripple’ın en büyük sahibi.

Not: 2020’de SEC, Ripple ve iki kurucuya XRP ile ilgili olarak dava açtı. Yatırım yapmadan önce durum tespiti yaptığınızdan emin olun. Coinbase, 19 Ocak 2021’den itibaren, yatırımcısını korumak için Ripple ticaretini askıya aldı.

Ripple, Bitcoin ve diğer kripto para akımlarına benzer bir blok zinciri defteri kullanıyor, ancak aynı zamanda işlemlerin daha kolay işlenmesini ve daha da önemlisi, güvenli kalırken daha hızlı hale getirildiğini iddia eden teknik farklılıklar ile ortaya çıktı.

Ripple Ne Kadar Farklıdır?

Ripple, kâr amacı gütmeyen özel bir şirket tarafından yaratılmış olması bakımından büyük rakiplerinden, yani Bitcoin ve Litecoin’den farklıdır. Oluşturulduğunda 100 milyar XRP piyasaya sürüldü, 20 milyarı yaratıcılar tarafından tutuldu ve geri kalanı Ripple Labs’a verildi.

Ripple, son zamanlarda diğer para birimlerine benzer şekilde, patlayıcı fiyat artışları yaşadı. Ancak fiyat açısından hala çok ucuz.

Ripple’a Nasıl Yatırım Yapılır?

1. Borsa Hesabı Oluşturun

Yapmanız gereken ilk şey bir kripto para borsasında hesap oluşturmaktır.

Coinbase, Binance ve OkEx en çok tercih edilen borsalardan bazılarıdır.

Binance Kayıt Olmak İçin Tıklayın!

2. Ripple Satın Alın

Borsadaki hesabınızda Bitcoin’inizi aldıktan sonra XRP satın alabilirsiniz.

İşleminizi tamamladığınızda, XRP hesabınızda görünecektir.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *