«
Robinhood Kripto Para Ticaretine Başlıyor

Tartışmalı ticaret platformu Robinhood, Çarşamba günü kripto para yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirmeyi planladığını duyurdu. Müşteriler bir süredir platform üzerinden kripto para alıp satabiliyor olsalar da, diğer cüzdanlara transfer etmek için coinlere kendileri erişemiyorlar.

Şirketin Twitter hesabından yayınlanan bir dizi tweet’e göre, kripto para transferlerinin entegrasyonu için çalışmalar çoktan başladı, ancak ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir tarih veya ayrıntı verilmedi.

Robinhood ayrıca kripto para yatırma işlemlerinde kendi cüzdanlarının kullanılacağını açıkladı ve şirketin kripto para birimine yatırım yapmadığını, müşteri fonlarını kendi menfaati için kullanmayacağını ekledi.

Robinhood şu anda kendi platformlarında işlem yapmak üzere listelenmiş yedi kripto para birimine sahiptir; bunlar arasında Bitcoin ( BTC ), Dogecoin ( DOGE ), Ether ( ETH ), Litecoin ( LTC ), Ethereum Classic ( ETC ), Bitcoin Cash ( BCH ) ve Bitcoin SV ( BSV ) bulunmakta. Bu yedi madeni paranın transferleri için destek sunmayı planlayıp planlamadıkları belli değil.

Kripto para birimiyle ilgili hizmetleri genişletme kararı, merkezi hizmet sağlayıcılara karşı güvensizliğin arttığı bir zamanda geldi. Herkes, kripto para yatırma ve çekme işlemlerinin, Robinhood’un son eylemleriyle kaybettiği güvenilirliği yeniden kazanmasına yardımcı olacağına inanmıyor. Özellikle müşterilerin özel anahtarlara erişimiyle ilgili olarak, para yatırma ve çekme işleminin nasıl işleyeceği hakkında soruları var.

7 Şubat’ta Robinhood için 30 saniyelik NFL Super Bowl reklamı yayınlandı ve şirket için yeni bir slogan açıklandı: “Hepimiz yatırımcıyız.”

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *