«
Tayland'ın En Büyük Sinema Salonu Artık BTC İle Ödeme Kabul Ediyor

Tayland’daki en büyük sinema salonu olan Major Cineplex Group’un, bazı müşterilerinin Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleriyle bilet satın almalarını sağladığı bildirildi.

Yerel haber ajansı Siam Rath tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, Major Cineplex, inovasyonu ve yeni teknolojileri desteklemek için kripto para birimi ödeme projesini başlattığını duyurdu.

Yeni ödeme seçeneğinin kilidini açmak için şirket, yerel kripto borsası Zipmex ve RapidZ ile ortaklık kurdu.

Major Cineplex, 4 Mart’ta Bangkok’un Major Cineplex Ratchayothin sinemasında yeni özelliği ilk kez tanıtarak müşterilerin bir QR kodunu tarayarak RapidZ aracılığıyla Bitcoin ile bilet satın almalarına olanak tanıdı. Cineplex bu sistemi, 2021’in sonunda Bangkok’taki 39 sinema salonuna genişletmeyi umuyor.

Tayland sinemasının kriptoyu ödeme olarak kabul ettiği tarihte ilk kez görülüyor.

Major Cineplex sözcüsü Narut Jiansanong, yeni girişimin kripto para yatırımı yapan daha fazla müşteriyi çekmeyi amaçladığını söyledi. Tayland’ın şu anda ülkenin toplam yetişkin nüfusunun % 2’sini oluşturan 1 milyona kadar Bitcoin sahibi olduğu tahmin edildiğini söyledi.

Şubat ayı ortasında, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kriptoya yatırım yapmak isteyen kişiler için özel şartlar getirmeyi teklif etti ve bildirildiğine göre yatırımcıların yıllık en az 33.250 $ gelire sahip olmasını şart koşmayı planlıyordu. Otorite daha sonra, ilk tekliflerinin yatırımcı duyarlılığını ölçmeyi amaçladığını belirterek, önerilen şartlarından bazılarını geri çekiyor gibi göründü.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *