Tesla Bitcoin'e 1.5 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı

Kripto dünyasının beklediği haber: Tesla, Bitcoin’e yatırım yaptı.

Elektrikli araç üreticisi Tesla, Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu yıllık raporda, yeni bir yatırım politikası kapsamında Bitcoin’e toplamda 1,5 milyar Dolar yatırdığını ve şirketin zaman zaman bu yatırımlara devam edebileceğini belirtti.

Tesla’nın yatırımı sonrası, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44.801 dolara ulaştı.

Kripto para borsası LMAX Digital’de stratejist olan Joel Kruger, bir e-postada , “Bunun, hane halkı kurumsal isimlerinden çok daha geniş bir benimsemeye sadece bir başlangıç ​​olduğunu ve nihayet kripto alanına geçiş yapmaya hazır olduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

Tesla’nın duyurusu ve ardından Bitcoin’deki fiyat hareketi, Binance, Coinbase, Gemini ve Kraken dahil olmak üzere büyük kripto para borsalarında aşırı yoğunluğa sebep oldu. Bunun sonucunda sistem çökmeleri meydana geldi .

Tesla, ayrıca yakın gelecekte ürünleri için Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayabilir.

Musk, geçtiğimiz günlerde bir Bitcoin destekçisi olduğunu söylemişti, ancak hızlı bir şekilde “partiye biraz geç kaldığını” ekledi. Hafta sonu boyunca, rapçi Snoop Dogg ve Kiss rocker Gene Simmons’ın başka bir kripto para birimi olan Dogecoin ile ilgili olan bir dizi tweet attı.

1 Şubat’ta yaptığı bir sohbette “Sekiz yıl önce Bitcoin satın almalıydım” dedi. “Bu noktada Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Ayrıca Brian Brooks, Pazartesi günü CoinDesk TV’de yaptığı röportajda “Bitcoin’e yatırım yapan insanlar için heyecan verici bir haber” olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *