«
Tesla BTC Yatırımı İle 1 Milyar Dolar Kar Elde Etmiş Olabilir

Yeni bir rapora göre, Amerikan elektrikli otomobil devi Tesla, Bitcoin (BTC) yatırımından, bildirilene göre 1 milyar dolara varan kar elde etti.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki özel bir yatırım şirketi olan Wedbush Securities’de bir analist, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımının ardından “kabaca 1 milyar dolar” kazandığını hesapladı. Daniel Ives, Tesla’nın Bitcoin kârını Cumartesi günü bir yatırımcı notunda tahmin etti.

Bitcoin’in parabolik dalgalanmasının 1 trilyon dolarlık bir varlık haline gelmesinin ardından Ives, “Tesla, Bitcoin yatırımlarından 2020’nin tamamında elektrikli araç arabalarını satarak elde ettiği kârdan daha fazlasını elde etme yolunda ilerliyor.” dedi.

Ives, Tesla’nın hareketinin diğer kamu şirketlerini etkileme olasılığının yüksek olduğunu belirtti. “Bitcoin yatırımı Tesla için yan gösteri olsa da, açıkça iyi bir başlangıç ​​yatırımı oldu ve önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde diğer halka açık şirketler için dalgalanma etkisi yaratmasını beklediğimiz bir eğilim oluşturdu,” diye yazdı. Ancak Ives, yasal belirsizlik sorunları nedeniyle piyasanın sadece küçük bir kısmının bu eğilimi takip etmesini bekliyor.

Tesla, 8 Şubat’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvurunun bir parçası olarak 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımını resmen açıkladı. Şirket, bu bilgileri dosyalama sırasında açıklamadığı için, Tesla’nın ne kadar Bitcoin ve hangi fiyata satın aldığı hala belirsizliğini koruyor. .

Bitcoin, Ocak ayında kabaca 29.000 ila 37.000 $ arasında işlem görürken, 1.5 milyar dolarlık bir yatırım Tesla’nın 40.000 ila 51.000 BTC arasında herhangi bir yerde alım yaptığı anlamına gelebilir.

Ocak ayının sonlarında Tesla, şirketin 2019’da 862 milyon dolarlık zararın ardından 2020’de 721 milyon dolar kazandığını belirterek ilk tam yıllık karını bildirdi.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Yonca

    Normal değil mi? Sahibinin tek tweeti piyasayı ne hale getiriyor.