«
Trust Wallet Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Trust Wallet, Binance tarafından 2018 yılında satın alınan çok jetonlu bir cüzdandır. Farklı kripto para birimlerini tek bir hesapla saklamanıza, göndermenize, almanıza ve takas etmenize olanak tanır. Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic , Ravencoin veya Binance Coin dahil olmak üzere birçok kripto para birimini destekler. Ayrıca Tezos, Cosmos veya Tron gibi Proof-of-Stake coinleri de stake etme olanağınız var.

Trust Wallet’ı İndirin

Trust Wallet, iOS ve Android’de kullanılabilen bir mobil uygulamadır.

iOS
Google Play

Trust Wallet Hesabı Oluşturun

Uygulamayı indirip kurduktan sonra aşağıdaki sayfaya ulaşacaksınız. Yeni cüzdan oluştur’a tıklayın.

Daha sonra kurtarma ifadenizi yazmanız gerekecektir. Bir yere yazdığınızdan ve sakladığınızdan emin olun. Paylaşmayın. Kurtarma ifadenizi kaybederseniz, artık cüzdanınıza erişemezsiniz.

Ardından, kelimeleri doğru sırayla yazarak yedek ifadenizi kontrol etmeniz gerekir. Bu doğrulamadan sonra hesabınız oluşturulur ve ona erişebilirsiniz.

Para Biriminizi Seçin

Para biriminizi seçmek, bu para birimi ile Trust Wallet’ta bulunan farklı kripto para birimleri arasındaki döviz kurunu satın almanıza ve görmenize olanak tanır. Varsayılan olarak, para birimi ABD doları üzerindedir. Değiştirmek için Ayarlar’a gidin ve Para Birimi’ne basın. Euro – € veya TRY gibi sizin için en iyi para birimini seçebileceksiniz.

Bildirimleri Etkinleştir

Bildirimleri etkinleştirme, cüzdanlarınızdan birinde işlem aldığınızda bilgilendirilmenizi sağlar. Bu ayarı etkinleştirmek için Ayarlar’a ve ardından Anında Bildirimler’e basın.

İşlemlerin Hızını Seçin

İşlem hızını seçmek, işlem maliyetlerinizi daha iyi yönetmenizi sağlar. Aslında hızlı bir işlem yaparsanız işlem ücretleriniz çok daha yüksek olacaktır. Aksine, daha yavaş bir işlem seçerseniz ücretleriniz daha düşük olacaktır.

Bu seçeneği değiştirmek için Ayarlar’a gidin ve ardından İşlemler ve İşlem Maliyetine dokunun. Burada üç seçenek bulunmakta:

Ucuz – Düşük işlem hızı ancak düşük maliyetli
Normal – Hız ve işlem maliyeti arasında mükemmel denge
Hızlı – Yüksek işlem hızı ancak yüksek maliyet

Trust Wallet Hesabınıza Güvenli Erişim

Trust Wallet cüzdanınıza erişiminizi daha da güvenli hale getirmek için, hesabınızı kilitleme olanağına sahipsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar’a gidin ve Uygulama Kilidi seçeneğini işaretleyin. Kontrol ettikten sonra yeni bir sayfa görünecektir. Daha sonra 6 basamaklı bir şifre girmeniz istenecektir. Uygulamayı her başlattığınızda bu şifre sorulacaktır.

Şifrenizi seçtikten sonra yeni bir kategori görünmelidir. Gelişmiş Ayarlar olarak adlandırılır. Üzerine tıklayın ve şifrenizi onaylayın. Aşağıdaki gibi gelişmiş ayarlara erişim olacaktır.

Son olarak, her bir işlem yaptığınızda kontrol etmenizi sağlayan İşlem İmzalama seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Trust Wallet Kripto Para Cüzdanı Ekleme

Trust Wallet’ta hesabınızı açtığınızda, varsayılan olarak bir Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin cüzdanınız olacak. Hesabınıza daha fazla para eklemek için cüzdanınızın sağ üst köşesindeki + simgesine basın. Daha sonra Trust Wallet’ta bulunan uzun para birimleri listesini göreceksiniz. Hesabınıza eklemek istediğiniz paraları işaretleyin.

Trust Wallet İle İşlem Yapın

Kripto para birimi cinsinden bir işlem göndermek için Cüzdan sekmesine gitmeniz ve işleminizin konusu olacak köşeye dokunmanız gerekecektir. İlk satıra alıcının cüzdan adresini ekleyin ve tutarı girin.

Bir Cevap Yaz

Coin Habercim Hakkında

avatar

Coin Habercim

Kripto para piyasasında en güncel haberleri size ulaştırmak için varız!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *